Czy te natręctwa kiedyś ustąpią?

Witam. Mój problem polega na tym że mam nerwicę i natręctwa związane ze wzrokiem mimo to że wszystko widze i mój wzrok jest bardzo dobry nadal mi się wydaje że inni widzą lepiej ode mnie. OCT oka bardzo dobre, Cały czas sobie że wmawiam że inni widzą lepiej np że widzę piksele na niebie a nie widze czystego nieba pytanie czy widzi to każdy? Mam lekki śnieg optyczny który jest widoczny głównie nocą i w półmroku który mi nie przeszkadza. Mam objawy depresyjne z tym związane psychiatra przepisał Pragiole i Asertin 100 Czy jest możliwość że te natręctwa kiedyś przejdą czy będe się z tym męczył do końca życia? Proszę o wytłumaczenie.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę wypowiedzieć się odnośnie rokowań i sądzę, że może być różnie, ale jest spore prawdopodobieństwo poprawy lub nawet całkowitego wyleczenia. Polecam książkę "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" (zwłaszcza rozd. o OCD zw. z nadmierną świadomością) Jon Hershfield, Tom Corboy, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz treming uważności opracowany np. w "Mindfulness. Trening uważności" Mark Williams, Deny Penman, Wyd. Samo Sedno. Doradzałabym również terapię poznawczo - behawioralną, gdyż farmakoterapia jest bardzo istotna, ale może być w tym przypadku niewystarczająca. Mam nadzieję, że pracując samemu oraz z psychoterapeutą nad pokonaniem objawów przy wsparciu farmakoterapii powinien Pan osiągnąć oczekiwane rezultaty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/