Jak zacząć odczuwać emocje?

Od pewnego czasu jestem niesamowitą egoistką. W kontaktach z ludźmi myślę tylko o swoich korzyściach płynących ze znajomości. Emocje, które odczuwam są płytkie i powierzchowne. Nie umiem się cieszyć, złościć. Czuję się nijak. Chciałabym cały dzień leżeć i nic nie robić. Gdy ktoś do mnie napisze czuję się nieswojo. Nie miewam myśli samobójczych, ale ta sytuacja mnie męczy. Jak można by było jej zaradzić?

Dobry wieczór Pani,

Gratuluję Pani wglądu w siebie i podjęcia decyzji o zmianie siebie...

Wskazana byłaby dla Pani rozwojowa praca terapeutyczna pod kierunkiem psychologa, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Pomocnym również byłoby uczestnictwo Pani w treningu rozwojowym grupowym
z umiejętności społecznych, komunikacyjnych, jak też aktywne uczestnictwo w treningu wrażliwości, pozytywnego myślenia oraz praca z ciałem, do których mocno Panią zachęcam.

Życzę Pani tylko Szczęśliwego i Twórczego Nowego Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Myślę, że w takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z psychoterapeutą. Objawy mogą wskazywać między innymi na początki depresji, ale również mogą stanowić objaw wielu innych problemów psychologicznych. Natomiast warto rozpocząć terapię, zanim wpadnie Pani głębiej w opisywane przez Panią stany. http://psychoterapia-krakow.net/