Jestem introwertykiem i nie potrafię rozmawiać z ludźmi

Witam. Mam 20 lat i odkąd pamiętam byłem introwertykiem. Czuję się z tym dziwnie a wręcz jak bym był gorszy od innych. Nie potrafię się odezwać w grupie i ludzie którzy mnie znają też za bardzo nie wiedzą jak ze mną rozmawiać. Na dodatek mam pracę związaną z kontaktem z ludźmi, po każdym dniu jestem wyczerpany. Kiedy mam wolny dzień najchętniej spędziłbym go sam w domu bądź gdzieś na łonie natury. W pracy jestem traktowany gorzej niż inni, szef mnie nie szanuje. Co mam robić ?

Witam serdecznie,
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa, który po wywiadzie będzie w stanie stwierdzić skąd wynikają Twoje problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Z kolei po określeniu natury Twoich kłopotów zaproponuje Ci odpowiednią formę pomocy - na przykład trening umiejętności interpersonalnych.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana do uczestnictwa w treningach rozwojowych, z komunikacji międzyludzkiej, poczucia własnej wartości, asertywności, wrażliwości
albo uczestnictwa w pracy rozwojowej psychologiem.

Z przesłaniem dobrego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com