Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem introwertykiem i nie potrafię rozmawiać z ludźmi

Witam. Mam 20 lat i odkąd pamiętam byłem introwertykiem. Czuję się z tym dziwnie a wręcz jak bym był gorszy od innych. Nie potrafię się odezwać w grupie i ludzie którzy mnie znają też za bardzo nie wiedzą jak ze mną rozmawiać. Na dodatek mam pracę związaną z kontaktem z ludźmi, po każdym dniu jestem wyczerpany. Kiedy mam wolny dzień najchętniej spędziłbym go sam w domu bądź gdzieś na łonie natury. W pracy jestem traktowany gorzej niż inni, szef mnie nie szanuje. Co mam robić ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam serdecznie,
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa, który po wywiadzie będzie w stanie stwierdzić skąd wynikają Twoje problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Z kolei po określeniu natury Twoich kłopotów zaproponuje Ci odpowiednią formę pomocy - na przykład trening umiejętności interpersonalnych.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana do uczestnictwa w treningach rozwojowych, z komunikacji międzyludzkiej, poczucia własnej wartości, asertywności, wrażliwości
albo uczestnictwa w pracy rozwojowej psychologiem.

Z przesłaniem dobrego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy