Praca dla introwertyków

Jestem introwertyczką. Niedługo zakończę studia i wejdę na rynek pracy. Kończę kierunek, w którym jednak nie zamierzam się realizować, ponieważ mnie nie interesuje oraz wymaga kontaktu z innymi osobami. Obecnie podejmuję dorywcze prace, gdzie nie mam styczności z ludźmi i bardzo z tego powodu się cieszę i mniej mam do czynienia z ludźmi tym moja praca jest efektywniejsza oraz lepsza. Zastanawiam się jakie są polecane zawody dla introwertyków? bo z tego gdzie obecnie pracuję, nie da się wyżyć.

Witam

Nie napisała Pani nic o swoich zainteresowaniach czy też o charakterze prac które podejmuje Pani obecnie. Trudno więc wskazywać Pani na konkretne zawody tylko na podstawie Pani introwertyzmu.
Polecam spotkanie z doradcą zawodowym, który pomoże Pani określić odpowiednie dla Pani ścieżki zawodowe, biorąc pod uwagę Pan predyspozycje psychiczne, osobowość, wykształcenie, posiadane umiejętności i zainteresowania.
Pomoc doradcy zawodowego znajdzie Pani w Centrach Aktywizacji Zawodowej przy Urzędach Pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, prywatnych centrach zawodowych a także przy instytucjach zajmujących się rynkiem pracy.
Pozdrawiam

Warto zadać sobie pytanie czy to tylko introwersja, czy nasilenie trudności w kontaktach interpersonalnych wskazywałoby już na poważniejsze zaburzenia- np zespół Aspergera. Zależnie od tego, co Panią interesuje w ogóle- może Pani znaleźć zatrudnienie w różnych obszarach rynku, które nie wymaga nadmiernego kontaktu z innymi. Zachęcałabym jednak do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się z jednej strony- możliwościom zatrudnienia, z drugiej Pani predyspozycjom, zainteresowaniom i zahamowaniom interpersonalnym, które Panią ograniczają (diagnostyka psychologiczna).