Witam,
"bezrobocie" może być kreatywnym czasem, w naszym, życiu, pod warunkiem, że wiemy czego chcemy, trzeba sprecyzować cele dotyczące aspektu zawodowego. Pracą trzeba się zainteresować: jedną z metod jest rozsyłanie CV , np. 10 dziennie, można odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy, popytać znajomych. Na pytanie: Jak to zmienić? Pani zna odpowiedź, zapewne praca sama nie przyjdzie.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, nie może znaleźć Pani pracy, siedzenie w domu nie wpływa na Panią korzystnie. Proszę zastanowić się jak mogłaby Pani podnieść swoją aktywność, zaangażowanie. Jeżeli ma Pani trudności w znalezieniu pracy, warto skorzystać z programów doradztwa zawodowego. Pozdrawiam
Proszę Pani,
Zamartwianie się, że nie ma pracy to za mało; praca do Pani nie przyjdzie. Proszę podjąć jakąkolwiek pracę jak najszybciej. Może to być nawet praca na kasie w supermarkecie, może to być pilnowanie dziecka, opieka nad starszą osobą lub każda inna praca którą podpowiedzą Pani znajomi lub znajdzie Pani w ogłoszeniach. Im szybciej podejmie Pani jakąkolwiek pracę tym lepiej. Bo praca to jest cel życiowy, który uszlachetnia.
Proponowałabym aby zgłosiła się Pani do Hospicjum i popracowała tam bezpłatnie z ludźmi ciężko chorymi. To pokaże Pani różnicę pomiędzy Pani młodością a ich bezradnością. Może to być też szpital lub każda inna społeczna organizacja, która wymaga empatii i zaangażowania. Bo wtedy nie ma czasu na głupie myśli i rozterki.
Pozdrawiam,
Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl
Witam.
Wiem, że bardzo późno odpowiadam na Pani list i być może Pani sytuacja życiowa się zmieniła. Jeżeli jednak nie, to ważne, by wiedziała Pani, że im dłużej trwa czas bezrobocia, tym bardziej może się pogarszać Pani samopoczucie. Bardzo istotny jest tutaj Pani wysiłek, jak również pomoc i wsparcie Pani bliskich. Możecie wspólnie zastanowić się w których obszarach zawodowych czuje się Pani dobrze. Może Pani skorzystać z pomocy doradcy zawodowego (usługa dostępna również w ramach NFZ), który za pomoca testów zbada Pani preferencje i doradzi w wyborze odpowiedniego zajęcia. Doradca również pomoże Pani napisać ciekawe cv, co również może Pani zrobić samodzielnie, czytając artykuły w internecie. Cv należy później rozesłać do wielu różnych ośrodków, nawet jeśli w danej chwili nie szukają one pracowników. Czasami dobrym rozwiązaniem jest podjęcie zatrudnienia np. w sklepie, czy markecie, niekoniecznie spójnego z wykształceniem. Chodzi o to, by miała Pani pierwsze doświadczenie w zarabianiu pieniędzy, które również jest istotne w cv. Proszę pamiętać, że każde pozytywne doświadczenie w szukaniu pracy również Panią umocni.
Kolejną instytucją do której warto się zgłosić jest Urząd Pracy. Pomaga on w wyszukiwaniu różnych ofert zatrudnienia, staży zawodowych, jak również organizyje szkolenia w zakresie podwyższania umiejętności zawodowych i poruszania się na rynku pracy.
Jeżeli jednak czuje Pani, że z jakiegoś powodu nie potrafi Pani skorzystać z przedstawionych tu propozycji oraz, że Pani nastrój nadal się obniża proszę się wówczas zgłosić do doświadczonego psychoterapeuty (usługa dostępna również w ramach NFZ). Regularne spotkania z psychologiem powinny Pani pomóc stopniowo rozwiązywać swoje trudności.
Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Problemy ze znalezieniem stałej pracy – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Praca dla introwertyków – odpowiada Mgr Agnieszka Bartczak
- Jak znaleźć pracę mając lekkie upośledzenie umysłowe? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Dlaczego w dzisiejszych czasach tak trudno znaleźć pracę? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Brak stabilizacji i ciągła zmiana pracy – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Problem ze znalezieniem pracy, ciągły płacz i bezsenność – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Nie mogę znaleźć pracy - czy mam depresję? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Jak odnaleźć się na rynku pracy przy zespole Aspergera? – odpowiada mgr Aleksandra Karlik
- Jak mam zmienić moje nastawienie? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Pomoc w wejściu na rynek pracy z fobią społeczną – odpowiada Mgr Anna Ingarden