Bezrobocie to bardzo trudna i obciążająca sytuacja. Bezrobocie to nie tylko brak pracy, ale także różnorodne, nieprzyjemne emocje, z którymi trudno sobie samemu poradzić . Dlatego zachęcam, żeby poszukała Pani pomocy psychologa bądź grupy wsparcia dla siebie. Jeżeli nie w Pani miejscowości, to być może w okolicach trafi Pani taką pomoc. Warto włożyć wysiłek związany np. z dojazdem, by zadbać o siebie i pomóc sobie.
Witam. Aby mieć lepsze samopoczucie trzeba wziąć się w garść i zacząć działać. Zadać sobie pytanie: kim chcę być w życiu zawodowym? Jaki obrać zawód? W obecnych czasach, bez matury, można podwyższać poziom wykształcenia i wyuczyć się konkretnego zawodu, podejmując naukę w wielu szkołach policealnych dla dorosłych za darmo bądź wnosząc niewielkie opłaty. Popularne wybory to: opieka w dps, opieka nad seniorami, nad dziećmi, niemowlętami, osobami niepełnosprawnymi, fryzjerstwo, kosmetologia, prawo i administracja, itd itd. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: szkoły policealne i już po smutku! Zawsze jest jakieś rozwiązanie, należy dać sobie szansę na jego poszukanie. Wszystko da się pozytywnie rozwiązać, by nie czuć się ofiarą. W celu podwyższenia swojej wartości warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli brakowało by pani pieniędzy na dojazdy do szkoły, trzeba najmować się do prac krótkoterminowych, zapisać się do urzędu pracy, oni dysponują ofertami pracy i pracami interwencyjnymi, dopłacają do szkół podwyższających kwalifikacje i opłacają dojazdy. Dla absolwentów dysponują specjalnymi ofertami. Osoba taka otrzymuje również dodatek szkoleniowy, czyli kilkaset złotych. Poza tym ośrodki pomocy społecznej mogą wypłacać zapomogę na naukę. Powodzenia
Witam serdecznie,
sytuacja w jakiej się Pani znajduje, brak pracy pomimo poszukiwań, jest bardzo stresującym doświadczeniem życiowym. Znajduje się w pierwszej 10 najbardziej stresujących przeżyć.
Proszę poszukać dla siebie wsparcia, zarówno w specjalistycznych instytucjach pomagających osobom poszukującym długotrwale pracy (urzędy pracy, państwowe szkolenia rozszerzające kompetencje zawodowe), ale także wsparcia społecznego, zarówno od bliskich, przyjaciół, znajomych, ale być może również grup terapeutycznych.
Zachęcam także do konsultacji ze specjalistą, ponieważ ciągłe doświadczanie stresującej sytuacji niesie ryzyko depresji. Pewne objawy, o których Pani pisze, mogą być już jej objawem (problemy ze spaniem, płacz, silne przeżywanie sytuacji).
Podsumowując, równolegle proszę szukać wsparcia psychologiczno-społecznego, ale także specjalistycznych instytucji wspierających osoby bezrobotne.
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
------------------------
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak znaleźć pracę mając lekkie upośledzenie umysłowe? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Jak zmienić nastawienie i znaleźć pracę? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Pomoc w wejściu na rynek pracy z fobią społeczną – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Praca dla introwertyków – odpowiada Mgr Agnieszka Bartczak
- Nie mogę znaleźć pracy - czy mam depresję? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Choroba afektywna dwubiegunowa a praca – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Gdzie powinna udać się osoba mająca problemy z rówieśnikami, która ma autyzmem? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- jakie wykształcenie jest potrzebne, aby wykonywać zawód dietetyka? – odpowiada Natalia Ulewicz
- Dlaczego odczuwam silny lęk przed podjęciem pracy? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jak ułożyć sobie życie? – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
artykuły
Zapotrzebowanie niezmiennie rośnie - opiekun medyczny jako zawód przyszłości
Starzejące się społeczeństwo oraz wymagający rynek
Bunt pielęgniarki "Pacjenci nas wyzywają, potrafią uderzyć, opluć"
Odbyłem rozmowę z pielęgniarką, która pracuje na d
Uratujmy życie Mamy
Chciałabym, aby wiek w którym obecnie jestem stano