Choroba afektywna dwubiegunowa a praca

Witam choruję na CHAD za rok mam maturę chciałabym ją zdać ale nie jestem w stanie nic robić ciągle mam nawroty depresji od 3 lat w szkole ledwie kończe kolejne klasy nie jestem w stanie się uczyć .. nie będe w stanie pracować a nie chce pracować w swoim zawodzie bo nawet nie zdałam kwalifikacji.. czy bez matury znajdę pracę i bez zawodu która nie byłaby męcząca dla osoby z CHad nie jestem w stanie nawet chodzić 5 dni do szkoły lekarz nie przewiduje poprawy trzeba na to kilku lat co najmniej ..

Witam,

Jesteś jeszcze bardzo młoda, dlatego poświęcenie nawet kilku lat na poprawę jest tego warte. Przy diagnozie CHAD niezmiernie ważne jest aby brać regularnie leki (które mają na celu Cię ustabilizować) oraz chodzić na regularną psychoterapię.
Poznałam osoby z tą diagnozą, które pomimo załamania na początku osiągnęły bardzo wiele zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej. Potrzeba, abyś miała profesjonalne wsparcie i ludzi którzy pomogą Ci znaleźć życiowe rozwiązania, które będą adekwatne do Twojej sytuacji.

Trzymam za Ciebie kciuki,

Anna Mochnaczewska

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza