Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba afektywna dwubiegunowa u męża

Mąż ma uzależnienie krzyżowe - od benzodiazepin i chorobę dwubiegunową, po 2 miesiącach wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Jakie kroki przedsięwziąć dalej?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Dzień dobry,

O tym najlepiej porozmawiać z lekarzem prowadzącym męża, ponieważ on zna pacjenta osobiście i jego historię leczenia.Też powinien mieć określone w wypisie wskazania do dalszego postępowania - kontynuacja leczenia w Poradni Zdrowia Psychicznego.

0

W przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD) duże znaczenia ma psychoedukacja pacjenta i jego rodziny. Warto porozmawiać o tym z lekarzami prowadzącymi, aby w ten sposób uzyskać pierwsze wskazówki. Ponadto w Internecie jest sporo serwisów specjalistycznych dotyczących tej choroby, gdzie może znaleźć wartościowe i wiarygodne informacje. Pacjent po wypisie ze szpitala powinien być pod regularną opieka psychiatry, optymalnie - mającego odpowiednie doświadczenie w zakresie ChAD. Warto też poszukać w okolicy grup wsparcia - dla pacjentów i ich rodzin (np. kluby pacjentów przy ośrodkach szpitalnych). Większa wiedza o chorobie pozwala na uzyskanie lepszych wyników leczenia i na zmniejszenie dyskomfortu związanego z choroba bliskiego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy