Leki w chorobie afektywnej dwubiegunowej

czy jak biore depakine chrono 500 rano i wieczorem to musze brac jeszcze ketrel 100 na noc przy chorobie afektywnej dwubiegunowej. czy ketrel uzaleznia i czy po odstawieniu jego sa skutki uboczne lub problemy ze snem? dziekuje bardzo

Dawki i rodzaj leków stabilizujących nastrój w chorobie afektywnej dwubiegunowej dobiera się po uwzględnieniu wielu danych klinicznych, co wymaga szczegółowego badania psychiatrycznego. W przypadku wątpliwości co do efektywności leczenia badania się stężenia niektórych leków we krwi - dotyczy to na przykład Depakine Chrono. Co więcej - przebieg tej choroby bywa zmienny, co powoduje, że leczenie powinno być dynamiczne, czyli dostosowane do aktualnego stanu klinicznego pacjenta. Również reakcje po odstawieniu leków bywają różne i najlepiej aby proces odstawiania leku był uzgadniany i kontrolowany przez psychiatrę.