Choroba Afektywna Dwubiegunowa a depresja

Mam ChAD. Czy to normalne w moim przypadku, że czasami (chyba jak jestem w depresji) za wszystko się obwiniam, do tego stopnia, że zastanawiam się po co żyję na tym świecie i że ten świat (i tak już podły świat) byłby lepszy beze mnie. Ale jak się dobrze czuję, to myślę wtedy, że to jakiś absurd, że wcale nie jestem aż taka zła. Czy to norma w ChAD. Jak sobie z tym radzić, bo jak na razie nadużywam alkoholu, żeby sobie ewentualnie czegoś nie zrobić, bo aż tak siebie nienawidzę i sobą gardzę...

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Jest to dość typowy obraz zaburzeń w przebiegu ChAD, dlatego oprócz farmakoterapii warto nauczyć się reagować na objawy, radzić sobie z nimi, rozpoznawać zwiastuny. Wszystko to pomaga w opanowaniu choroby i czerpaniu satysfakcji z życia.