Nerwica lękowa i strach przed wyjściem z domu

Mam nerwicę lękową,strach przed wyjściem z domu.Psychiatra zapisał mi lek fluoksetynę ale za nim ona zacznie działać zapisał mi hydroksyzynę w syropie,doraznie w razie ataku paniki lub dużego niepokoju.Powiedział że syrop szybciej zadziała-10ml lub 20ml.Nie wiem jaką dawkę lepiej wybrać,czy jest to bezpieczny lek,naprawdę szybko i uspokajająca działa,bardzo proszę o pilną odpowiedz.pozdrawiam

Objawy lękowe- takie, jak opisane przez Panią- są objawami nerwicowymi poddającymi się psychoterapii. Zachęcam do zgłoszenia się do specjalisty, psychologa, psychoterapeuty i wspólnej pracy nad radzeniem sobie z lekiem i napadami paniki, szczególnie, że leki uspokajające-jak hydroxyzyna- są lekami uzależniającymi. Stosowanie ich doraźnie przez krótki czas przynosi ulgę i nie stanowi zagrożenia, ale nie można stosować ich cały czas i zamiast leczenia.