Czy można stosować hydroksyzynę przy nerwicy?

Mam 54 lata i nerwice lękową.Od 2 lat biorę afobam 2x0.5mg i 2x doxepin 25mg,lekarz przepisał mi jeszcze hydroxyzyne w syropie doraźnie ,gdyż miewam napadowe szybkie bicie serca, i podwyższony puls.Mam pytanie czy nie zaszkodzi mi ta hydroxyzyna w syropie?

Witam! Przez dwa lata leczenie nerwicy benzodiazepinami (Afobam) w 21 wieku to raczej ewenement! Hydroxyzyna w tym układzie także nie powinna być lekiem wiodącym, ale jest jednak bezpieczniejsza od Afobamu. W leczeniu nerwic stosujemy przede wszystkim odpowiednio dobraną psychoterapię z równie dobrze dobranym leczeniem biologicznym (leki, stymulacje i inne). Środki, które uzależniają, są ostatecznością i "tylko na moment". Proszę się skusić, w swoim rejonie, na konsultację psychiatryczno-psychologiczną, ustalą odpowiednią strategię leczenia. Powodzenia. W. Łuczkowski.