Nerwica lękowa i depresja oraz natrętne myśli

witam mam 24 lata odstawiłem leki podobno mam nerwice lekowa i depresje calkiem dobrz się czulem ale ostatnio dopadly mnie dziwne myśli w nocy ze mogę cos zrobić swoim dzieciom lub zonie i ze wariat jestem chodze zly.niewiem co jest dobre na depresje i nerwice nie chce farmakologii, czy sa jakies inne srodki czy to kiedyś ustepuje jak sprawdzić czy jest to mocna depresja i nerwica jeśli to to oczywiście czy mocne i szybkie bicie serca w atakach moich to jest niebezpieczne dla mojego zdrowia
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są sposoby leczenia depresji u dzieci.

Witam serdecznie.
Nie powinien Pan samowolnie odstawić zażywanych do tej pory leków, nawet gdy Pana samopoczucie uległo poprawie. Depresja jest chorobą polegającą na osłabieniu funkcji pewnych neuroprzekaźników w mózgu, leki mają za zadanie właśnie stymulację tych neuroprzekaźników i odbudowę ich prawidłowego funkcjonowania, do czego potrzebna jest wielomiesięczna a w wielu przypadkach nawet wieloletnia terapia. To że doszło do nawrotu objawów zdecydowanie świadczy o tym, że choroba nie została do końca wyeliminowana. Oczywiście nie jest Pan żadnym "wariatem". Zdecydowanie odradzam myślenie o sobie w tych kategoriach. Jest Pan po prostu chory i powinien się odpowiednio leczyć. Zdecydowanie namawiam na wizytę u lekarza psychiatry i kontynuację famakoterapii. Powinien Pan również pomyśleć o towarzyszącej psychoterapii która dopełni oddziaływać farmakologicznych.

0

Witam,

objawy, które Pan opisuje wskazują na "nerwicę natręctw" - zaburzenie obsysyjno-kompulsyjne (OCD). Wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty