Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas leczenia depresji i nerwicy będę mógł pracować w nocy?

Dzień dobry. Leczę się na depresje i nerwice. Mam leki escital 15mg rano i mirtar 75mg na noc. Czy mogę podjąc pracę na noce, co drugą noc ...czy nie rozleguluje to zegaru bilogicznego? Jak brac leki bo po nocy będe musiał w dzień odsypiać. Prosze o odp.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam!
Jeżeli ma Pan być aktywny w nocy i sypia w dzień to umownie stosuje Pan dawkę poranną wieczorem a wieczorną rano (czyli przed snem). Gorszym faktem jest częsta zmienność, wówczas trzeba się inaczej dopasować. Zaburzenie biologicznego rytmu dobowego może być jednym z powodów depresji!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Witam,

jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów, poprawi się jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, najlepiej skorzystać z konsultacji bezpośrednio u lekarza który prowadzi leczenie. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy