Jak wykluczyć nerwicę?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy mam nerwice, jak mam ją wykluczyć.... Moje problemy pojawiły się od czasu gdy ktoś w rodzinie bądź że znajomych zmarł. Denerwowała łam się, myślałam dużo o tym, serce mi szybko biło itd. Brałam tabl ziołowe, piłam melise po jakimś czasie przechodziło.... Ostatni raz mieliśmy pogrzeb w styczniu i nie byłam w stanie iść bo się bałam tzn nawet że mi się coś stanie więc znowu brałam tabl uspokajające i po jakimś czasie przeszło. W kwietniu udało mi się być cały miesiąc bez tabl i teraz pojawiło się to znowu.... Tylko że nikt nie umarł i nic się nie dzieje niepokojącego w moim życiu. Jestem szczęśliwa żona, mamy córeczkę. A ja gdy rano wstaje czuje ze szybciej bije mi serce i od środka jestem nerwowa mimo że nic się nie dzieje.... Śpię w nocy dobrze, jak mąż jest blisko mnie albo coś się dzieje, gdzieś wychodzimy też jest ok. Najgorzej jak jestem sama czuje jakby lęk... Wkręcam se że coś mi się stanie, że nikt mnie nie znajdzie itd próbuje nad tym zapanować sama. Biorę od tygodnia doxepin rano i wieczorem ale narazie nie widzę poprawy... Proszę o jakąś radę czy powinnam udać się do psychologa, psychiatry. Co robić???

Witam!

Z Pani opisu można wywnioskować, że ma Pani podwyższoną gotowość lękową. Z pewnością wskazana jest konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego: ocenią poziom lęku, profil osobowości i dobiorą najkorzystniejsze metody leczenia: psychoterapia z ew. wsparciem lekami z grup SSRI lub SNRI. Jeżeli pojawią się problemy z jednostkami medycznymi w ramach NFZ to zawsze można skorzystać z gabinetów prywatnych lub nawet tele-konsultacji. Leki p/depresyjne, do których należy także doxepina, zaczynają swoje właściwe działanie dopiero po pewnym okresie ich przyjmowania. Leczenie farmakologiczne w sprawach nerwicowych jest leczeniem objawowym i należy je traktować jako terapię uzupełniającą. Podstawą powinna być odpowiednio dobrana psychoterapia. Jeżeli chodzi o problem psychiatra czy psycholog, to zdecydowanie na początek psychiatra, bo on może wypisać receptę. Potem powinien wystarczyć dobry psychoterapeuta (psychiatra, psycholog lub ktoś po odpowiednich kursach). Powodzenia W. Łuczkowski.