Czy to mógł być napad lęku?

Witam w czoraj w nocy o godzinie 23 chcialam iść spac. Byłam sama w pokoju nikogo nie bylo w moim pokoju tylko ja bałam sie ze ktoś jest w mieszkaniu nie mogłam leżec bo zaczelo szybciej serce być myślałam ze ten ktoś mi wyskoczy na twarz bałam się bardzo właczyłam swiatlo to troche ulżyło na sercu poszłam sprawdzić do kuchni czy nikogo nie ma i nie było zgasiłam pokoju swiatło chciałam się znowu połozyć troche mocniej biło serce ale jakoś dałam rade zasnąć . Przed spaniem patrzłam w oko na chwile to myślałam ze ktoś jest za mna . Dziś rano jak wstałam to jak by ktoś mnie złapał za głowe pytałam sie babci , brata czy nie dotykali mnie mowili ze nie a ja byłam przekonana że coś mnie za głowe dotkneło i se poszło . czy to mogło byc napad lęku ? KOBIETA 19 LAT

Dzień dobry,
Napad lęku panicznego bym wykluczyła, gdyż przy takim napadzie osobie towarzyszy lęk, że za chwilę umrze, straci zmysły, oszaleje, dostanie zawału itp. Po drugie w tego typu atakach lęk związany jest z doznaniami z ciała i dotyczy on własnego zdrowia i życia, które nie jest jednak zagrożone przez wyimaginowane osoby, postacie itd. Sądzę, że objawy te mogły mieć miejsce na tle lękowym i ciekawi mnie to, czy coś złego nie działo się ostatnio w Pani życiu lub czy nie przezywała Pani silnego stresu. Jeśli taka sytuacja miała miejsce jednorazowo to nie ma powodu do niepokoju, ale gdyby zdarzyło to się wielokrotnie to doradzałabym konsultację z psychiatrą. Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/