Ciężkie skutki uboczne leku Elicea

Witam. Dostala lek elicea ktory niestety musialam odstawic przez ciezkie skutki uboczne. Dostalam propranolol na uczucie kolatania serca pol rano i pol wieczorem i doraznie lorazepam 1 pod jezyk lub alprazolam0.50 polowke lub cala tabletke. Ostatnio jeztem caly czas poddenerwowana a boje sie uzalenienia. Po jskim czasie uzalezniaja ile moge brac bezpiecznie i ktory lek. Mam rowniez atarax 0.25. Chvialabym pobrac z tydz lub 2 zeby mi sie wszystko uspokoilo ale nie wiem jak lekarz mnie zbywaDziek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno alprazolam jak i lorazepam to leki, które mają potencjał uzależniający. Nie powinny być stosowane dłużej niż 3-4 tygodnie. Tak naprawdę powinna je Pani zatem brać tylko doraźnie, a na stałe powinna Pani dostać od specjalisty psychiatry inny lek - nieuzależniający. Preparat Atarax może Pani stosować na stałe - jest to lek bezpieczny.