Czy okazjonalne stosowanie leku Afoban może powodować skutki uboczne

Witam.Czy lek Afoban w dawce 0,25mg brany tylko czasami podczas ataków paniki,może powodować skutki uboczne?Chodzę na psychoterapię ponieważ mam nerwicę lękową,pani psycholog próbuje wyprowadzić mnie z choroby bez leków ale doraznie zawsze mam przy sobie lek Afoban wypisany przez lekarza psychiatrę,nigdy go jednak nie użyłam ponieważ boję się jak nie niego zareaguję:( wiem że lek silnie uzależnia i jeśli biorę pod uwagę jego zażywanie to tylko w wyjątkowych sytuacjach i bardzo rzadko.

Okazjonalne zażycie leku Afobam, w sytuacjach naprawdę kryzysowych nie powinno spowodować niekorzystnych efektów. Ważne jest, aby lek nie był jedyna metoda walki z lękiem, ale raczej by był wspierający w nauczeniu się adaptacyjnych zachowań i form radzenia sobie tak, by w przyszłości lek nie był w ogóle potrzebny.