Czy mogę łączyć lek Alprox z Fluoksetyną?

Witam. Wczoraj dostałam leki od lekarza. Jeden to Alprox 0,25 mam go brać rano i wieczorem a drugi to Fluoksetyna EGIS 20mg mam brać 1 tabletkę rano. Ale na ulotce w alprox pisze że, połączenie fluoksetyna z alpazolamem opóźnia jej rozkład w wątrobie. Czy to jest groźne, boję się łączyć te leki rano razem. Więc pytam czy tak mogę. Czy lepiej fluoksetyna brać w południe. Czekam na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Przy tak niewielkich dawkach Alproxu interakcja farmakokinetyczna z fluoksetyną jest nieistotna, poandto alprox może zmniejszyć pewne objawy niepożądane, które mogą pojawić się po fluoksetynie na początku leczenia. Przestrzegam jednak przed zbyt długim zażywaniem alproxu- jest to lek o dość silnym potencjale uzależniającym.