Dlaczego moja waga wzrosła?

Mam 34 lata. Jestem chora na RZS biorę Methotrexat, od pół roku biore leki na nerwice-najpierw fluoksetyne teraz wenlafaksyne. Tabletki antykon.od lat te same. Od jakichś 4 miesięcy tyje mocno. zawsze byłam szczupła, cobym nie jadła. Teraz przez 4 miesiące utylam 9 kg. Chodzę przemeczona, dużo śpię. Cukier i Tsh w normie, morfologia rowniez. Nie mam problemu z zaparciami. Nie mam pojęcia do jakiego specjalisty się udać. Prośba o poradę.

Witam! Leki p/depresyjne z grupy SSRI i SNRI mogą jako działanie niepożądane powodować przyrost masy ciała, natomiast jego rozmiar zależy od wielu czynników: osobniczej wrażliwości, trybu życia, rodzaju leku i wielu innych. Leczący Panią psychiatra powinien dobrać lek, który nie będzie powodował tego typu skutków ubocznych, lub będą one minimalne! Powodzenia. W. Łuczkowski.