W jakim czasie po odstawieniu leku Sulpiryd prolaktyna powinna się unormować?

Witam. Od 2013r. cierpię na zespół jelita drażliwego (nerwicę żołądka) i co za tym idzie lęki różnego rodzaju jak i bezsenność. Brałem leki sedam 6mg na noc i 100mg sulpiryd rano. Lecz przez hiperprolaktynę lekarz odstawił mi sulpiryd i włączył lek Trittico CR 75mg w dawce początkowej 1/3tab czyli 25mg. Czy ten lek jest pomocny w leczeniu moich zaburzeń? Po pierwszym dniu mam skutki uboczne takie jak ból głowy, nerwowość i nadwrażliwość. Czy te skutki możliwe że przejdą z czasem? Czy jest jakiś inny sposób niż farmakologiczne leczenie takich zaburzeń? Słyszałem że hipnoterapia pomaga w takich stanach lecz czy to prawda? Proszę o pomoc, bo jestem bezradny w tej sytuacji. Przez hiperprolaktyne mam obniżone do zera libido, jak i problemy ze wzwodem. Myślę że to wina hiperprolaktyny i stresu jak i lęków. Czy mam dobre przypuszczenia? W jakim czasie po odstawieniu leku sulpiryd powinna się prolaktyna unormować? Jeszcze raz proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Hiperprolaktynemia często towarzyszy leczeniu niektórymi neuroleptykami, lecz jest jeszcze wymagana osobnicza skłonność. Po Trittico i innych lekach o podobnym profilu nie ma skłonności do tego typu objawów ubocznych, ale one zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach ich przyjmowania. Ew. objawy uboczne mają tendencję do ustępowania. Przy leczeniu zaburzeń emocjonalnych konieczna jest psychoterapia, bez niej leczenie jest niepełne, raczej objawowe ze skłonnością do nawrotów. Jeżeli idzie o leczenie hipnozą to należy ono do psychoterapii, tzw. hipnoterapia i owszem jest skuteczne jeżeli jest prowadzone przez fachowca medycznego, a nie cyrkowca.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Każdy organizm reaguje indywidualnie na leczenie farmakologiczne.

Z mojego punktu widzenia, mocno zachęcałabym Pana do podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która nie uzależnia i nie powoduje skutków ubocznych.

Życzę Panu tylko dobrych dla Pana wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com