Czy mogę zrezygnować z przyjmowania tego leku po tym czasie?

Czy można zrezygnować z przyjmowania leku Escipram w dawce 5mg, bo źle się po nim czuję, przyjmowałem go tylko 4 dni. Czy będę miała jakieś skutki uboczne po odstawienia w tak krótkim czasie kuracji? Przyjmuję jeszcze trittico w dawce 50 mg na noc. Z obu leków nie jestem zadowolona, leczę nerwice lękową, trittico przyjmuję już miesiąc, sen jest u mnie tragiczny, sypiam po 2h.Proszę o poradę

Witam! Leki tej grupy zaczynają swoje działanie po 2-4 tygodniach ich przyjmowania (czasem jeszcze później). W początkowej fazie leczenia może nawet pojawić się wrażenie pogorszenia - należy to przetrzymać. 5 % mg Escitalopramu jest dawką stosunkowo niską i bez większego problemu po czterech dniach przyjmowania można lek odstawić. Właściwe leczenie zaburzeń nerwicowych polega na dobrze dobranej psychoterapii. Leczenie farmakologiczne jest, w tym układzie, jedynie leczeniem objawowym, uzupełniającym. Powodzenia W. Łuczkowski.