Jak mam wyleczyć bezsenność?

Choruję na nerwicę lękową z przykrymi objawami somatycznymi.Uczucie drętwienia karku,uderzenia gorąca na plecach,przyspieszony puls do 94.Przebadana jestem przez lekarza rodzinnego i kardiologa,nie stwierdzili nieprawidłowości w badaniach.Moją największą zmorą jest jednak bezsenność.Od 3 dni zażywam 150 mg trittico zapisanego przez psychiatrę (mniejsze dawki nie działały na mnie),mam też przepisany Escipram w dawce 10 mg,od miesiąca biorę 5 mg.Za każdym razem jak podwyższam z 5 na 10 mg to jakby lęki i zły nastrój się u mnie nasilają i znowu schodzę do 5mg .Strasznie boję się też zespołu serotoninowego.Czy przyjmując trittico w dawce 150 mg i Escipram w dawce 10 mg może faktycznie wystapić zespół serotoninowy?Czy powinnam porzucić czarnowidztwo i leczyć się takimi dawkami,żeby w końcu wyleczyć się z tego dziadostwa?Dodam,że biorę też 1/2 tabletki dobrosonu,gdy wybudzam się po trittico po 2-3h by jeszcze zasnąć.Boję się również uzależnienia od doobrosonu.Czy mogę z tym trittico melatoninę brać zamiast zopiklonu?

Witam Panią,

Zaburzenia snu, w tym bezsenność i koszmary senne najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja , zaburzenia nerwicowe, lękowe i wiele innych.

Zaburzenia snu często występują razem z zaburzeniami nerwicowymi.

Wnioskuję, że zaburzenia lękowe leczy Pani tylko środkami

farmakologicznymi. Jest to leczenie objawowe, bowiem

środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych

i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Zapewne wie Pani też o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,

a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni,

następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi

konieczność przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej

wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.

Aby wyleczyć zaburzenia nerwicowe, bezsenność i towarzyszące

im dolegliwości, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych i bezsenności oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/