Czy mogę łączyć te dwa leki bez obaw?

Witam. Od ok. 2,5 roku leczę się na nerwice lękowa. Przyjmuje leki escitalopram, trittico 150 mg przed snem. Od około 2 tygodni mój stan zdrowia strasznie się pogorszył. Nie sypiam prawie w ogóle, jak już zasnę to strasznie czujnie, nie wiem nawet czy śpię czy nie. W dzień jestem strasznie zmęczona, nie mam sił na nic. Trwa to już drugi tydzień.. Lekarz rodzinny przepisał mi atarax. Jedynie po nic jestem w stanie przespać całą noc. Wizytę u psychiatry mam dopiero 15 października. Czy mogę łączyć jednocześnie leki escitalopram, trittico i atarax? Jak najdłużej mogę brać atarax? Jedna tabletka na mnie nie działa, muszę zażyć dwie. Nie chcę się już męczyć ze snem. Czy jest możliwe, że na wizycie doktor zmieni mi dawkę leku trittico na większą?

Witam! Co zrobi na wizycie leczący psychiatra, tego nie wiem, należy jednak zaufać, że będzie się starał. Atarax można podawać łącznie i z Escitalopramem i z Trittico. Jednak łączne przyjmowanie Trittico i Escitalopramu nie jest najlepszym rozwiązaniem - może dojść do niekorzystnych działań. Reakcje tego typu nie są zbyt częste i dawniej takie zestawienia lekowe były wręcz nagminne, jednak należy pamiętać o możliwości, która nie przyniesie poprawy. Upieranie się przez ponad 2 lata przy jednym zestawie lekowym przemawia za dużą wytrwałością - jeżeli nie uzyskujemy wymaganej remisji, to szukamy innego zestawu. Nie można także zapominać, że leki w sprawach nerwicowych są tylko leczeniem objawowym, natomiast leczeniem przyczynowym jest zawsze psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.