Czy moje obawy związane z przyjmowaniem tych leków są słuszne?

Witam ! Miałem ostatnio konsultację z psychiatrą. Lekarz zdiagnozował u mnie problemy o podłożu lękowym i przepisał mi dwa leki - Pralex 5 mg (pół tabletki rano przez pierwsze 10 dni, następnie cała) oraz Trittico CR 75 mg przed snem (1/3 tabletki, w razie czego mogę zwiększyć dawkę do 2/3 lub całej tabletki). Wyczytałem jednak ostatnio, że łączenie obu tych leków może spowodować takie problemy jak tachykardia czy zespół serotoninowy. Czy zatem moje obawy co do przyjmowania obu tych leków jednocześnie są słuszne ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam! Rzeczywiście nie zaleca się łącznego stosowania SSRI (do tej grupy należy Pralex) i Trittico. W praktyce jednak jest to dość często stosowane. U Pana zaproponowano bardzo małe dawki tych preparatów. Powikłania występują rzadko, ale jednak mogą być. Tak samo nie należy łączyć SSRI z benzodiazepinami - co jest nagminną praktyką. Pozdrawiam W. Łuczkowski.