Jak dobrze zmienić lek psychiatryczny?

Witam zmieniam obecnie lek escitalopram na wenlafaksynę. Psychiatra zalecił przyjmować przez tydzień 15 mg, później przez tydzień 10 mg i przez tydzień wstrzymać przyjmowanie leku, zanim zacznę przyjmować drugi lek. Niestety mam bardzo silne objawy niepożądane związane z odstawieniem escitalopramu (zawroty głowy, nudności, drżenie rąk, osłabienie, przygnębienie). Dlatego już od 2 tygodni muszę przyjmować 5mg co drugi dzień i nie mogę odstawić leku zupełnie. Czy przy tak małej dawce, mogę już przejść na wenlafaksyne, czy muszę odczekać te 7 dni nie biorąc nic.

Witam! Dość często zmiana leku jest przeprowadzana "na zakładkę", obniżając jeden włączamy w dawkach rosnących drugi lek, chyba, że nie wolno wskazanych leków podawać równocześnie. Można także w okresie przejściowym podawać Atarax. Powodzenia W. Łuczkowski.