Jak długo lek Aciprex może znajdować się w organizmie?

Jak długo lek Aciprex może znajdować się w organizmie po odstswieniu Pierwszy tydzień brałem pół tabletki. Następnie drugi tydzień po pół co drugi dzień OD 4 tygodni nie biorę już nic

Witam!
Aciprex czyli jeden z generyków escitalopramu utrzymuje się w organizmie po zakończeniu jego podawania wg. różnych źródeł 7 do 14 dni. Inhibitory MAO można podawać po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia escitalopramem (razem mogą dać zespół serotoninowy - bardzo groźny dla życia). O tym zespole serotoninowym i inhibitorach MAO wspomniałem dlatego, że jest to jedno z najpoważniejszych, groźnych dla życia powikłań i terminy odstawienia i włączenia leków są najbardziej miarodajne. W przypadku czteromiesięcznej przerwy w przyjmowaniu leku można śmiało powiedzieć, że nie ma go w organizmie.
Z poważaniem
W. Łuczkowski