Czy można jednocześnie stosować Mobemid i Anafranil?

WItam. Mój lekarz psychiatra wypisał mi lek Mobemid 150 mg trzy razy dziennie do tego anafranil sr 37,5 pół tabletki przed snem. Czytam teraz ulotkę Mobemidu i pisze że nie wolno stosować z klomipraminą czyli anafranil sr, nie wiem co teraz robić mój lekarz psychiatra jest na miesięcznym zwolnieniu lekarskim i nie mogę się go poradzić. Boje się że dojdzie do jakieś silnej interakcji i coś mi się stanie. Czy mogę stosować oba leki razem ?.

Witam!
Tych leków nie wolno stosować jednocześnie!!! Mobemid jest inhibitorem MAO, natomiast Anafranil jest klasycznym, trójpierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym. Podawanie łączne jest groźne dla życia - zespół serotoninowy. Po odstawieniu Mobemidu należy zachować dwutygodniową przerwę przed włączeniem leków trójpierścieniowych i SSRI! Natomiast wymagana przerwa w drugą stronę wynosi 4-5 tygodni!
Powodzenia
W. Łuczkowski.