Czy można łączyć leki SNRI i SSRI z inhibitorami MAO?

Witam. Psychiatra zapisał mi trzy leki, które mam brać równocześnie (tylko o różnych porach dnia): moklobemid, paroksetynę i wenlafaksynę. Czytałam jednak, że łączenie SSRI i SNRI z inhibitorami MAO jest zakazane, bo może doprowadzić do zespołu serotoninowego. Czy wobec tego lekarz się pomylił? Nie wiem, co mam robić, boję się tego brać...

Witam,

osobiście nie łącze leków z grupy SSRI (np paroksetyna) lub SNRI (np wenlafaksyna) z inhibitorami MAO (moklobemid)- takie też są zalecenia ogólne co do stosowania tych leków. Faktycznie nie jest to bezpieczna kombinacja leków z uwagi na możliwy zespół serotoninowy.

pozdrawiam
lek Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl