Czy mogę łączyć ten lek z lekami na depresję?

Dzień dobry, choruję na depresję i zażywa lek Faxolet 37.5 mg i 75 mg,oraz Trittico 75 mg, od kilku dni boli mnie bardzo szyja ,mam problem z przełykaniem dodam że mam dyskopatię odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa.Moje pytanie czy mogę na ten ból stosować Biofenac 100 mg , niewiem czy mogę łączyć ten lek z lekami na depresję?
KOBIETA, 41 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zrozumiałe jest, że chce Pani znaleźć ulgę w bólu, zwłaszcza gdy już zmaga się Pani z innymi problemami zdrowotnymi. Biofenac, czyli diclofenac, to lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, który często jest stosowany do łagodzenia bólu mięśniowego czy stawowego - https://portal.abczdrowie.pl/diclofenac. Jednak zawsze przed połączeniem leków przeciwbólowych z innymi lekami, takimi jak antydepresanty, należy zachować szczególną ostrożność.

Leki, które Pani stosuje na depresję – Faxolet (wenlafaksyna - https://portal.abczdrowie.pl/wenlafaksyna-wskazania-dzialanie-dawkowanie-i-przeciwwskazania ) i Trittico (trazodon - https://portal.abczdrowie.pl/trazodon ) – mogą wchodzić w interakcje z diclofenakiem, co w niektórych przypadkach może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, takich jak problemy żołądkowo-jelitowe czy nawet zwiększać ryzyko krwawień. Ponadto, diclofenac może wpływać na ciśnienie krwi, co również wymaga uwagi przy jednoczesnym stosowaniu z niektórymi antydepresantami.

Zdecydowanie zalecam, aby przed rozpoczęciem przyjmowania Biofenacu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ważne jest, aby lekarz prowadzący był świadomy wszystkich przyjmowanych przez Panią leków, aby mógł ocenić możliwość i bezpieczeństwo ich wspólnego stosowania. Lekarz może również zaproponować inne, bezpieczniejsze metody łagodzenia bólu, które nie będą kolidować z obecną farmakoterapią na depresję.

Pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy zdrowia zarówno w kontekście depresji, jak i objawów bólowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.