Czy stosując ten lek mogę spożywać alkohol?

Witam. Od jakiegos czasu zaczęłam zażywać lek trittico. Chcialam zapytac czy stosujac ten lek moge spozywac alkohol? Oczywiscie mam na mysli sporadyczne przypadki (dwa, maksynalnie trzy drinki raz w miesiacu). Czy tego wieczora nie powinnam zażyć leku?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Proszę nie łączyć leku Trittico z alkoholem.

"Trazodon (substancja aktywna leku) nasila uspokajające działanie alkoholu. Dodatkowo, zarówno lek jak i alkohol są metabolizowane przez wątrobę i będzie to negatywnie wpływać na funkcjonowanie tego narządu".

Żadnych leków przeciwdepresyjnych nie należy stosować z alkoholem. Leki tego rodzaju mogą wzmacniać negatywny wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. Tymczasem sam alkohol może osłabiać działanie leków przeciwdepresyjnych lub nasilać ich działania niepożądane oraz wpływać niekorzystnie na przebieg i leczenie depresji, a także prewencję jej nawrotów

Proszę nie ryzykować,ponieważ będzie się Pani bardzo źle czuła!!!

Artykuł na temat łączenia leków z alkoholem:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami%3famp=1

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska