Brak popędu seksualnego u młodej mamy

witam mam 20 lat i jestem matka moj problem to brak popendu seksualnego dodam ze moje dziecko ma 19 miesiecy. prosze o pomoc

Dzień dobry!

Dla części kobiet okres ciąży, porodu i wczesnego macierzyństwa istotnie negatywnie wpływa na libido. Nie jest to jednak norma i zazwyczaj wraz z mijającym czasie jakość życia seksualnego mamy poprawia się.
Istotne jednak, jak wyglądało Pani życie seksualne przed ciążą, czy była Pani z niego w pełni zadowolona, jakiego rodzaju trudności pojawiały się wtedy. Ważne również, jak układa się obecny związek (jeśli jest Pani w stałym związku), jak radzą sobie Państwo z innymi problemami, które się w nim pojawiają.
Diagnoza spadku libido wymaga dłuższej rozmowy i zebrania większej ilości informacji.

Pozdrawiam!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, obniżenie popędu seksualnego u kobiet po urodzeniu dziecka jest problemem dość powszechnie występującym. Dotyczy to przede wszystkim okresu kilku miesięcy po porodzie. Ale 19 miesięcy to dość długi czas. Skupienie uwagi na dziecku, brak wypoczynku co skutkuje dużym zmęczeniem jest często główną przyczyną tych problemów. Jeśli one nie mają tak dużego znaczenia warto przyjrzeć się relacji w związku. Być może rozmowa z psychologiem seksuologiem pomoże nazwać trudności jakie tam się pojawiły i wspólnie je omówić. Pozdrawiam