Brak ochoty na seks z mężem

Dzień dobry mam taki problem ze sobą jestem zamężna mam wspaniałego męża lecz on mnie wogóle nie pociąga nie mam ochoty na seks ani na pieszczoty w czym może być problem martwi mnie to wyszłam za mąż poraz 2 bo 1 mąż właśnie mnie przez to zostawił ze nie miałam ochoty na zbliżenia mógłby mi pan powiedzieć w czym tkwi problem powinnam iść do jakiegoś lekarza czy z tego można się wyleczyć ?Może właśnie dlatego nie mam dzieci

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Niekiedy są one bardzo niskie, wręcz bliskie zeru. Niektórzy seksuolodzy nazywają zerowe potrzeby - aseksualnością.

Częściowo jest możliwe leczenie, świadoma praca nad wprowadzaniem zmian i odkryciu lub wypracowaniu w sobie namiętności seksualnej. Czasami efekty są zaskakująco dużo, czasami nieznaczne.

Z pewnością warto byłoby zacząć od poszukiwania przyczyn braku potrzeb seksualnych. Często wiążą się one np. z cechami osobowości, przyjętą edukacją seksualną, ważnymi wydarzeniami z okresu dzieciństwa i dorastania, relacjami z najbliższymi, atmosferą domu rodzinnego, obserwowaniu relacji najbliższych i tego, jak traktowali oni swoją seksualność itp.

Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!