Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak ochoty na seks z mężem

Dzień dobry mam taki problem ze sobą jestem zamężna mam wspaniałego męża lecz on mnie wogóle nie pociąga nie mam ochoty na seks ani na pieszczoty w czym może być problem martwi mnie to wyszłam za mąż poraz 2 bo 1 mąż właśnie mnie przez to zostawił ze nie miałam ochoty na zbliżenia mógłby mi pan powiedzieć w czym tkwi problem powinnam iść do jakiegoś lekarza czy z tego można się wyleczyć ?Może właśnie dlatego nie mam dzieci
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Narkotyki i seks

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Niekiedy są one bardzo niskie, wręcz bliskie zeru. Niektórzy seksuolodzy nazywają zerowe potrzeby - aseksualnością.

Częściowo jest możliwe leczenie, świadoma praca nad wprowadzaniem zmian i odkryciu lub wypracowaniu w sobie namiętności seksualnej. Czasami efekty są zaskakująco dużo, czasami nieznaczne.

Z pewnością warto byłoby zacząć od poszukiwania przyczyn braku potrzeb seksualnych. Często wiążą się one np. z cechami osobowości, przyjętą edukacją seksualną, ważnymi wydarzeniami z okresu dzieciństwa i dorastania, relacjami z najbliższymi, atmosferą domu rodzinnego, obserwowaniu relacji najbliższych i tego, jak traktowali oni swoją seksualność itp.

Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy