Brak orgazmu u kobiety w ciąży

Brak orgazmu w ciąży. Zauważyłam pewne niepokojące zmiany w odczuwaniu pełnej satysfakcji podczas stosunku. Sex jest przyjemny, partner stosuje różne techniki, pieści mnie według moich wskazówek, a jednak do finału dojść nie mogę. Czy to możliwe żeby ciąża, zmiany hormonalne wpłynęły aż tak znacząco na możliwość odczuwania orgazmu?

Dzień dobry!

Ludzka seksualność jest bardzo złożona i różnorodna - i tak naprawdę możliwe jest wszystko. Wiele kobiet stwierdza, że w czasie ciąży ich satysfakcja seksualna jest łatwiejsza i większa. Prawdopodobnie dzieje się tak przez lepsze samopoczucie psychiczne (radość z ciąży, ogólne poczucie spełnienia, wspólna radość z partnerem), jak i czynniki czysto fizjologiczne (większe ukrwienie i zwiększenie wrażliwości w obszarze miednicy). Jest jednak również możliwe pogorszenie życia seksualnego w ciąży, z tych samych przyczyn - fizjologicznych (zmiany hormonalne, spadek libido, mniejsza wrażliwość na przyjemność seksualną, osłabienie organizmu, przemęczenie), jak i psychologicznych (wątpliwości do własnej atrakcyjności przy zmieniającym się ciele, stereotypy, czy w ciąży można/ wypada uprawiać seks itp). Kiedy zaczęła Pani zauważać trudność w osiągnięciu orgazmu?

Pozdrawiam!

Witam jest to jak najbardziej możliwe. Pani organizm najwyraźniej przygotowuje się do jak najlepszego zaopiekowania się mającym się narodzić dzieckiem i zmienia priorytety:) Pozdrawiam