Brak orgazmu u 19-latki

Witam, co moze powodowac brak orgazmu u kobiet w wieku okolo lat 20 ?

Dzień dobry.

Przyczyn może być wiele, jednak podała Pani zbyt mało informacji, by można było ustosunkować się do Pani postu.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Przyczyny mogą być różne. Najczęstszą i najbardziej prawdopodobną zazwyczaj jest jednak własnie młody wiek, a także związany z nim brak doświadczenia, początki życia seksualnego, początki odnajdywania się w roli kobiecej, a także poznawania i rozbudzania swojej seksualności, potrzeb, preferencji, znajomości ciała itp. W przypadku mężczyzn, orgazm jest reakcją odruchową, związaną z momentem wytrysku. Podobnie jest tylko u niewielkiej części kobiet. Najczęściej jest to reakcja złożona, która wymaga odkrycia, "wypracowania". Dla wielu pań ma też dużą komponentę psychologiczną, emocjonalną, orgazm wymaga dobrego samopoczucia, dobrej kondycji psychicznej, pozytywnej samooceny, a także pozytywnej relacji z partnerem (jeśli mówimy o seksie).

Pozdrawiam!

To temat na ksiązkę, a nie na odpowiedź na post...
Proponuję wizytę u seksuologa-psychologa na rozmowę edukacyjno-diagnostyczna.
Pozdrawiam.