Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne powodują brak ochoty na seks?

Witam, od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne i razem z mężem zauważyliśmy, że nie mam ochoty na seks. Z początku myśleliśmy, że to przez urodzenie dziecka, ale to jednak przez tabletki. O jakie mam poprosić swojego lekarza, żeby było tak, jak wcześniej, czyli dobrze? A może są jakieś, które wywołują ochotę, a jednocześnie zapobiegają ciąży?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety, jednym z najczęstszych działań niepożądanych doustnej antykoncepcji jest osłabienie libido (czyli mniejsza ochota na seks). Nie ma reguły, co do tego, która tabletka wywoła takie działanie u danej pacjentki - musi Pani spróbować różnych preparatów i wybrać najlepszy dla siebie. Proponuję rozpocząć od środków o najmniejszej możliwej zawartości hormonów.