Brak podniecenie i seksu w ciąży

Mam 20 lat i jestem w szczęśliwy związku z moim partnerem. Dodam że jestem w ciąży. Na początku nie mieliśmy problemu z seksem bardzo mnie podniecał i bardzo często sie kochaliśmy nawet 2 razy dziennie a od jakiegoś czasu wszystko się zmieniło.Prawie sie nie kochamy. Wogóle mnie nie podnieca często sie zmusza do tego a jeszcze częściej sie o to kłócimy. Bardzo go kocham ale mnie nie podnieca tak jak na początku.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Zmienia się nie tylko nasz stan fizyczny ale i psychiczny. W dużej mierze odpowiedzialna jest za to gospodarka hormonalna. Nie pisze Pani na jakim etapie ciąży się znajduje. Ale często w I i II trymestrze libido może ulec obniżeniu. Wpływ mają na to m.in właśnie hormony. Partner powinien wykazać się zrozumieniem a jednocześnie mieć zapewnienie o Pani miłości. To, że teraz nie ma Pani ochoty na sex, nie oznacza że nie przyjdzie ona w niedługim czasie. Porozmawiajcie o tym szczerze. Możecie też udać się na konsultację do terapeuty par, gdzie być może łatwiej będzie Wam opowiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwaniach.

Pozdrawiam serdecznie.

To nic dziwnego, że w ciąży ochota na seks może spadać. Przecież teraz musi Pani bardzo o siebie dbać, a przede wszystkim myśleć o dziecku. Proszę powiedzieć o tym partnerowi. To fizjologia, więc krzywdzące jest obwinianie Pani za sytuację. Zmuszanie się do seksu jest robieniem krzywdy samemu sobie. Wygląda to tak, że Pani się poświęca dla swojego mężczyzny. A Pani potrzeby też są ważne. Dodatkowo udawanie chęci na seks, gdy tej chęci po Pani nie widać może dodatkowo frustrować partnera.