Dlaczego po urodzeniu dziecka nie mam ochoty na seks?

Witam, Od kiedy urodziłam dziecko, było to 4 lata temu, nie mam ochoty na seks, seks mógłby nie istnieć dla mnie, kochamy się 2 razy w miesiącu, a mam dopiero 24 lata. Co mam robić? Dodam, że nie biorę pigułek - nie ma sensu.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wejście w rolę matki dla kobiety jest bardzo ważnym, ale zarazem trudnym doświadczeniem. Wiele spraw staje się mało ważnych i odchodzi na bok. Dziecko staje się punktem centralnym życia kobiety. Często cierpi z tego powodu partner oraz pożycie seksualne pary.
Warto, żeby porozmawiała Pani na ten temat z partnerem. Wspólnie możecie zastanowić się, jak możecie sobie pomóc i wpłynąć na zwiększenie Pani zainteresowania seksem. Może jest Pani przemęczona, zbyt dużo czasu zajmują Pani inne sprawy. Powodów może być wiele. Razem z partnerem możecie szukać przyczyn i rozwiązań Waszych problemów łóżkowych.
Jeśli rozmowy nie przyniosą poprawy sytuacji, proponuję wizytę u seksuologa. Możecie tam udać się wspólnie.

Pozdrawiam