Dlaczego w ogóle nie mam ochoty na seks po porodzie?

Jestem rok po urodzenia dziecka (cc), od tego czasu nie czuję ochoty, potrzeby na seks - tylko dzień przed i po miesiączką.  Kocham męża i nie wiem co mam zrobić. Przed ciążą i porodem wszystko było inaczej, normalnie się kochaliśmy z mężem itp, a teraz nie wiem co sie stało. Mąż dalej mnie pociąga i bardzo to kocham, ze wzajemnością. Oprócz tego odczuwam tak jakby lęk przed seksem itp, nigdy czegos takiego nie odczuwałam. Nie wiem czy moge miec problem z jakimis hormonami po ciazy i porodzie itp itd? Mąż próbował mnie "rozpalić, rozruszać", ale i tak nic to nie dało. Czasem to zadziała, a czasem nie. Co mam robić?? Proszę o pomoc!

Witam. Proponuję wizytę u seksuologa, badania hormonalne z krwi (szczególnie T, E, PRL i progesteron) oraz wizytę u ginekologa - celem wykluczenia czynnika organicznego.

Pozdrawiam, D.Pysz-Waberski Seksuolog