Dlaczego po porodzie nie mam ochoty na seks?

Witam. Jestem prawie rok po porodzie. Moje libido wynosi zero. Unikam seksu jak mogę, bywa, ze zmuszam się do tego, by totalnie nie zawiesc partnera, ale wydaje mi sie to tak obrzydliwe, ze nawet nie potrafie poczuć przyjemnosci z pocalunkow. Moje malzenstwo bardzo na tym cierpi. Od poczatku karmię piersią i jest tak do tej pory. Wiem, ze ma to wplyw na obnizenie ochoty na seks, ale zeby az tak? Ile to potrwa?Dla mnie seks moglby w tej chwili nie istniec.wystarczy przytulenie i wieczorna rozmowa

Witaminy w ciąży

Dzień dobry.

Myślę, że bardzo ważne jest to o czym Pani mówi i od razu nasuwa się pytanie, czy mówiła Pani o tym mężowi.
Domyślam się, że w związku trudno bez seksu, ale jak dobrze wiemy seks jest pojęciem, w skład którego wchodzi bardzo wiele.
Proszę porozmawiać z mężem, powiedzieć co Pani czuje, na co nie ma Pani ochoty, a na co Pani ma.
Napisała Pani, że przytulanie i wieczorna rozmowa wystarczy. To bardzo ważne. Może Pani akurat na ten moment potrzebuje akurat. tego.
Jeżeli ma Pani uprawiać seks z konieczności i tylko po to, by mąż był zadowolony to nie jest to dobre. Chodzi o to, aby dwie strony były entuzjastycznie nastawione do aktywności.
Proszę uwolnić się od przymusu uprawiania seksu i rozumienia tego jako 'coś odmiennego - dziwnego'. Prawdopodobnie siedzi to w Pani.
Jeżeli uznają Państwo z mężem, że problem się nie rozwiązuje albo narasta proponuję wizytę u seksuologa.

Życząc radości z fizyczności w związku,
Dariusz Pysz-Waberski

Spadek libido może być związany z rożnymi przyczynami- z jednej strony zmianami hormonalnymi po porodzie i związanymi z karmieniem, możliwą depresją poporodową lub trudnościami w samej relacji. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, który pomoże znaleźć rzeczywiste źródło trudności i pracować nad nim.