Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ten brak ochoty na seks po porodzie?

Jestem półtorej roku po porodzie. Wcześniej nie miałam problemu z uprawianiem sensu, od dwóch miesięcy wrecz nie mam takiej potrzeby. Jak maz chce się kochać to czekam, az szybko skończy mimo, że jest mi dobrze. Najlepiej to położyć mi się spać zeby okazji do sensu nie było
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety często kobiety po porodzie mają problemy z powrotem do seksu, a przyczyn może być wiele – zarówno wynikających z fizjologii ciała po urodzeniu dziecka, jak i barier psychicznych. Najczęściej duży wpływ na niechęć do współżycia ma burza hormonalna oraz zmęczenie, niewyspanie i stres wynikający z nowej roli kobiety.

Więcej na ten temat w odpowiedziach naszych ekspertów – psychologów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-ochoty-na-seks-po-urodzeniu-dziecka oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-ochoty-na-seks-po-porodzie.

Jeżeli jednak wraz z upływem czasu – w Pani przypadku 1,5 roku – problem niw mija, zdecydowanie należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli dotychczas nie wykonywała Pani podstawowych badań krwi, to warto zrobić to teraz – ze szczególnym zwróceniem uwagi na poziom TSH oraz, jeśli to możliwe, hormonów tarczycy fT3 i fT4.

Następnie być może warto zwrócić się do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, ponieważ niekiedy problem z brakiem libido tkwi w zaburzeniach hormonalnych. Jeżeli karmi Pani piersią, to winna Pani braku ochoty na zbliżenia intymne może być prolaktyna.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami, być może również okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zaczac-zycie-seksualne-po-urodzeniu-dziecka oraz https://portal.abczdrowie.pl/stosunek-seksualny-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy