Brak ochoty na seks po porodzie i przy stwierdzonej nadżerce szyjki macicy

Witam, 14 miesiecy temu urodzilam córke przez CC i po badaniu ginekologicznym okazalo sie ze mam nadzerke ale małą i dlatego kazdy stosunek sprawia mi ból ale to nie o to chodzi głownie. Po porodzie stracilam ochote na seks i czy jest jakis sposob ze by ta ochota wrocila? Oraz czy mozna leczyc tą nadżerke np. Albothylem?

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka to czas, gdy kobieta jest przede wszystkim skupiona na opiece nad maleństwem. To czas powrotu do normy poziomów hormonów. Ochota na seks w tym czasie jest obniżona. Ale Pani pisze o 14 miesięcznym okresie od urodzenia dziecka. To stosunkowo długi czas. Brak ochoty na intymność może być spowodowana różnymi rzeczami. Na pewno warto skonsultować to z ginekologiem. Jeśli okaże się, że od strony somatycznej wszystko jest w jak najlepszym porządku należałoby zastanowić się nad Pani emocjami, relacją z partnerem. Być może spotkanie z psychologiem mogłoby okazać się pomocne.
Pozdrawiam