Brak ufności w związku

Chciałabym zapytać jak mogę pomóc mojemu chłopakowi którego zdradziła była. Zacznę od tego, że jesteśmy ze sobą krotko bo ponad pół roku, jest to mój pierwszy chłopak. Mam 18 lat on 20. Z poprzednią dziewczyną był rok lecz był to związek mozna powiedzieć toksyczny. Ciągłe kłótnie, obrazanie sie jeśli on cos źle zrobil. Wiele rozmawiamy o tym, wiem, ze nie jest mu o tym łatwo mówic. Ufa mi ale mimo to jest strasznie zazdrosny. Moze przyczyna jest tez to, ze jego mama zdradziła tate.Jak mu pomoc?

Witam. Rozumiem, że Pani się martwi i chce dobrze dla swojego chłopaka. Ale to trochę nie Pani rola, żeby mu w tym pomagać uporać się ze starym zwiazkiem. Pani i chłopak powinniscie skupiać się na waszej relacji. A pomóc może Pani w ten sposób proponując mu kontakt z psychologiem bądź nawet z psychoterapeutą.
Magdalena Brabec

Jeśli Pani jest wobec niego "fair", to z resztą musi poradzić sobie chłopak. Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, doświadczenie bliskości, która nie grozi zranieniem na pewno w tym procesie pomoże i go przyspieszy. Jednak wygląda na to, ze partner ma nie do końca rozwiązane czy przepracowane emocje z przeszłości (zarówno relacji rodziców, jak i swojej trudnej relacji) i te emocje przenosi na obecny związek z Panią. Może warto, żeby spotkał się z psychologiem i pozwolił sobie pomóc w pracy z przeszłością?