Niezdecydowanie u partnera

Witam!Od 2 lat jestem w związku z 29-latkiem.Boli mnie jego niezdecydowanie. Kiedy pytam czy chce budować ze mną przyszłość, czy to widzi w dalszej perspektywie życia (zaznaczam dosłownie, że nie chodzi o pierścionek) to raz mówi, że nie wie, kiedy indziej twierdzi, że myśli o naszej przyszłości i wie, że byłoby nam dobrze. Nie wie również czy jestem tą jedyną. Cały czas zmienia zdanie.Zaproponował wspólne miszkanie ale teraz się zastanawia i nie wie czy jest gotowy.Męczę się, nie wiem co robić.

Witam! Pani sytuacja jest bardzo trudna, bo chłopak jest labilny i nie do końca potrafi się określić. Z pewnością jest Pani dla niego ważną osobą, bo bierze Panią pod uwagę w swoich planach. Brakuje u chłopaka zdecydowania. Tak jakby czegoś się obawiał. Proszę spróbować delikatnie porozmawiać z partnerem dlaczego robiąc krok do przodu nagle się wycofuje. Może nie potrafi zrezygnować z poczucia niezależności. Obawia się nadmiernych zobowiązań i że nie sprosta im. Mężczyźni im dłużej są samotni mają większą trudność w spojrzeniu na związek przez pryzmat "my" a nie tak jak dotychczas wystarczało samo "ja". Dlatego konieczne jest rozwiązanie tych dylematów. Wspólny kompromis pomoże Wam przejść przez ten trudny etap. Obowiązkom

Dzień dobry, jest w pani w trudnej sytuacji ze względu na zmienność partnera. Nie można udzielić odpowiedzi co do jego motywacji ponieważ nie ma go tutaj, myślę z kolei, że pani musi sobie odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące swoich oczekiwań i tego ile jest pani w stanie czekać. Pozdrawiam.

Powodów takiego niezdecydowania może być wiele. Od braku poczucia kontroli (nad sobą? nad życiem?), przez nadmierną zależność (od kogo? od czego?), brak chęci ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje, aż po kryzys rozwojowy (pani partner jest w takim wieku, że kryzys rozwojowy jest bardzo częsty - zbliżając się do 30-tki ludzie analizują do czego doszli, co planują dalej, jakie mają perspektywy i jakie sukcesy na swoim koncie. Być może ten właśnie kryzys rozwojowy jest obecnie przez partnera rozwiązywany negatywnie). Dobrze będzie porozmawiać o tych opcjach z partnerem i podjąć wspólną decyzję co dalej. Być może partnerowi przyda się konsultacja z psychologiem? Pozdrawiam.