Czy drugie dziecko polepszy stosunki w małżeństwie?

a wiec mam jedno dziecko,ma 8lat maz jest ode mnie starszy o 6 lat,po slubie jestesmy 7 lat,czesto sie nie rozumiemy,klocimy sie,czesto maz jest chorobliwien zazdrosny ale naprawde nie ma o co,klocimy sie takze o seks czesto nie mam na niego ochoty,seks moglby nie istniec dla mnie,ale maz twierdzi ze musze go zdradzac z tego powodu,dlatego zastanawiam sie czy 2 dziecko nie polepszyloby naszych stosunkow,a wiem ze tego pragnie,martwie sie o siebie czy dam rade nie wiem co mam robic chce by bylo o

Dziecko to młody wymagający wiele uwagi i czasu człowiek, potrzebuje raczej stabilnej sytuacji. To także ogromne obciążenie dla rodziców. A jak wiadomo- obciążenie i stres nie pomagają naprawiać trudności, a raczej nawarstwiają te istniejące. Na początek zachęcałabym do skorzystania z psychoterapii małżeńskiej. Poukładania swoich wartości w małżeńskie, priorytetów, potrzeb i oczekiwań. A dopiero, kiedy sytuacja będzie harmonijna, decydowania się na powiększenie rodziny.

Witam,
w Pani małżeństwie jest wiele aspektów problemowych, rozmijacie się z mężem w Waszych potrzebach, poglądach.Macie już jedno dziecko, które jest tego wszystkiego świadkiem. Sama myśl, że dziecko może cokolwiek naprawić w relacji małżeńskiej jest błędna. Jest Pani już matką, więc wie jak wiele obowiązków i stresu niesie ze sobą wychowywanie małego człowieka. Gdy to nakłada się na już istniejące problemy małżeńskie, może być jeszcze trudniej. Radzę szukania rozwiązania trudności gdzieś indziej, na przykład w podjęciu terapii małżeńskiej. Pozdrawiam serdecznie