Brak seksu w związku a dziecko

Zona namawiala mnie na dzieco. Bylem niechetny, bo balem sie, ze to ograniczy i tak mala ilosc stosunkow seksualnych. Zona mnie zapewniala, ze nie. Malo tego, obiecywala, ze w trakcie ciazy ta ilosc wzrosnie, bo podobno kobietom w ciazy wzrasta ochota. Tak sie jednak nie stalo, a po porodzie zona calkowicie skupila sie na dziecku, niewzruszona moimi potrzebami. Prawdziwego seksu nie uprawialem juz prawie rok, a innych igraszek ok pol roku. Jak sobie z tym poradzic? Jak wylaczyc libido?

Dzień dobry!

Libido jest zazwyczaj objawem dobrego zdrowia, naturalnym stanem człowieka i trudno oczekiwać, aby Pana libido "wyłączyło się". Żaden seksuolog czy psychoterapeuta nie uzna takiego celu terapii za dobry, bezpieczny i właściwy.

Zachęcam raczej do podjęcia terapii małżeńskiej, aby rozpoznać przyczyny takiego stanu rzeczy w Państwa relacji i niemożności znalezienia kompromisu dla odmiennych potrzeb seksualnych.
W razie niechęci żony do podjęcia terapii, może Pan także skorzystać z psychoterapii indywidualnej.

Pozdrawiam!