Stany lękowe, uczucie beznadziei i próby samobójcze

Witam, Od 4 miesięcy przebywam na emigracji. Gdy jeszcze byłam w Polsce, było mi bardzo ciężko - stany lękowe, poczucie kompletnej beznadziei i myśli samobójcze. Za granicą mi się to pogłębia i jest coraz gorzej, nie chce mi się już wstawać z łóżka, mam problem w kontaktach z innymi ludźmi, ciągle płacze i niepotrafie znieść cierpienia - tęsknię również bardzo za moją rodziną. Miałam tu 2 razy próby samobójcze, nie wiem jak mam sobie pomóc, nie umiem się podnieść. Proszę o pomoc.

Witam,
to trudna sytuacja, niestety zdarzają się takie sytuacje, kiedy stara się uciekać od czegoś a to wraca ze zdwojona siłą. Bardzo dobrze, ze Pani pisze, ze szuka pomocy. Warto zapewne byłoby się udać się specjalisty na miejscu, bo generalnie takie problemy z powodzeniem rozwiązuje się, dobrym środkiem jest psychoterapia. Jednak gdyby kontakt z miejscowym specjalistą byłby utrudniony z jakiegokolwiek powodu proszę o kontakt. Proszę trzymać się, warto walczyć o siebie. Proszę nie wahać się z napisaniem bezpośredniego maila. Pozdrawiam.

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Opisane objawy mogą stanowić depresję, dlatego konieczna jest diagnoza i podjęcie leczenia (farmakoterapii i psychoterapii). Szczególnie, jeśli w w Pani historii są próby samobójcze.