Jak pokonać strach przed wychodzeniem z domu?

Witam. Piszę, bo już nie mogę tak żyć. Mam małe dziecko, które przeze mnie siedzi w domu, boję się wyjść - jak wychodzę, mam wrażenie, że zaraz upadnę, trzęsą mi się ręce, kołuje mi się w głowie, mam zaburzenia widzenia, pocą mi się stopy i dłonie - tak naprawde dobrzę czuję się tylko w domu, chociaż ostatnio nawet w domu mam takie ataki. Napady mam od 10 lat, nie mogę spokojnie usiedzieć w kościele, źle się czuję w supermarketach, czuję ucisk w klatce piersiowej, mdli mnie. Nie stać mnie na psychoterapeutę, a dalej tak żyć nie mogę. Czasami nie mam ochoty i siły wstać z łożka, jest mi wszystko obojętne. Czy są jakieś leki, które mogą mi pomóc? Jestem osobą pogodą, energiczną - nikt by nie pomyślał, że mam takie problemy, a mnie coraz bardziej odechciewa się żyć…:( Nie mam problemów ogólnych ze zdrowiem - tsh mam w normie, tylko podwyższony androstendion, na który biorę D***. Mam 26 lat, a czuję się jak 80-letnia staruszka.

Witam!

Opisane objawy są niepokojące i widocznie utrudniają Pani życie. Warto zatem zasięgnąć porady lekarza psychiatry, który będzie mógł przepisać Pani odpowiednie leki. Istnieje także wiele miejsc, gdzie może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej, nie płacąc za nią. Musi Pani poszukać jej w internecie lub okolicznych fundacjach i ośrodkach.

Kiedy poprawi się Pani stan, może Pani także uczestniczyć w grupach wsparcia. Pozwoli to Pani zapoznać się z podobnymi problemami i radzeniem sobie z nimi przez inne osoby. Myślę, że powinna Pani poszukać pomocy jak najszybciej, ponieważ objawy będą się nasilać i coraz bardziej utrudniać Pani funkcjonowanie w społeczeństwie.

Pozdrawiam