Problemy z wagą i strach przed wychodzeniem z domu

Witam mam pewien problem nie lubie wychodzić z mieszkania wręcz przeraża mnie ta myśl gdy mam coś załatwić, jestem gruba nie chce aby ludzie się na mnie dziwnie patrzyli, nigdy nie patrze im w oczy ,wstydzę się iść do psychologa no bo co on sobie o mnie pomyśli taka młoda dziewczyna i ma problemy z wagą co się ze mną dzieje ?

Witam serdecznie. Psycholog czy Dietetyk są od tego, aby Panią zrozumieć i pomóc w walce z problemami. Na pierwszą wizytę u specjalisty proponuję udać się z kimś bliskim. Może to pomóc przełamać Pani bariery. Jeśli ma Pani pytania proszę o kontakt e-mail (info@diet-coaching.xaa.pl)
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Proszę się nie sugerować co ludzie myślą i co powiedzą, zawsze gadali, patrzyli i to się niestety nie zmieni. Proszę skonsultować się z dietetykiem, pomoże Pani schudnąć, a przez to poprawi się samoocena, będzie Pani bardziej pewna siebie i odważniejsza. Dietetyk to po części psycholog, pomaga w walce nie tylko z nadwagą, ale również z tym co jej towarzyszy czyli psychologiczny aspekt. Jeśli to nie pomoże to warto również skonsultować się z psychologiem. Lekarze nie oceniają, tylko pomagają tym, którzy do nich przyszli, czy to jest młoda, starsza osoba czy nawet dziecko. Proszę nie czekać, aż będzie Pani się coraz gorzej czuć, bo wtedy będzie się jeszcze gorzej przełamać.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nadwaga dotyka i osoby młodsze od Pani np dzieci - nie ma się czego wstydzić, a lęki przed wyjściem z domu proszę skonsultować z lekarzem POZ ( może zaleci Pani tabletki antydepresyjne)