Czy strach i lęk z czasem miną?

Witam, mam taki problem, że około tydzien temu przyszla do mnie do pracy miejscowa "mafia" zastraszajac mnie, poniewaz oceniłem strone ich klubu na portalu spolecznosciowym na ocene 1(nie rozumiem jak tacy ludzie za taka błahostke moga chodzic i zastraszac) i od tego czasu gdy chodze sam po ulicy, miescie, mam poczucie niebezpieczenstwa, patrze sie na kazdego przechodnia czy go na mnie nie wyslali zeby mnie pobil, czy to przejdzie? P.S. gdy ide z kolega i rozmawiam juz sie nie boje chodzic.

Witam, lęk i strach z czasem osłabną, jeżeli jednak sytuacja wpływa na pogorszenie Pana funkcjonowania w życiu codziennym, proszę skonsultować się z psychologiem. Przeżył Pan silnie stresującą sytuację, poczuł się zagrożony, może wciąż odczuwać z tego powodu lęk. Warto porozmawiać o tym wydarzeniu, jak poradzić sobie z poczuciem zagrożenia.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Panu,

Oczywiście, jestem w stanie zrozumieć Pana obawy i niepokój, tak jak mogę.

Proszę zadbać o siebie i porozmawiać o problemie, najlepiej z psychologiem poznawczo-behawioralnym, co byłoby dla Pana skuteczne w poradzeniu sobie z lękiem - bo trzeba popracować z nim, żeby racjonalnie sobie radzić.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej